מעבר לדיור מוגן

• This topic has 2 תגובות, 2 משתתפים, and was last updated לפני 9 שנים, 8 חודשים by טובה יששכרי – י.ה.ל ייעוץ והכוונה למשפחה.
מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • תגובות
    מעבר לדיור מוגן

אמי בת 81 ומתקשה כבר לגור לבד. העניין הוא שאנחנו לא מצליחים לשכנע אותה שהגיע הזמן לעבור לדיור מוגן. אנחנו באמת מאמינים שיהיה לה טוב שם, ובבית היא בודדה וקשה לה. רציתי לדעת אם יש לכם עצות אולי איך ניתן לשכנע אותה או שיש מקום מקצועי יותר שיוכל לייעץ לנו בנושא?

מעבר לדיור מוגן

קחי בחשבון שעצם העיסוק בנושא מעלה שלל בעיות בקרב מי שבו מדובר.
    עזיבת הבית אינה דבר של מה בכך. היא מסמנת ויתור מסויים על העצמאות, השלמה עם הגיל המבוגר, חשש מדרך ההשתלבות במקום חדש ולא מוכר ועוד.
    זה "קורבן" לא פשוט ומכאן הקושי בשכנוע.
    הייתי מנסה "לרכך" את הגלולה ולא מדבר על מהלך קונקרטי  אלא על בדיקה עקרונית של האפשרות, במקרה שמצב הבריאות יחייב זאת או סיבה אחרת שתצוץ פתאום.
    במסגרת זו ניתן לערוך ביקורי היכרות בכמה בתי דיור מוגן, להתרשם מהאווירה ולהדגיש שההגעה היא להתרשמות בלבד.
    תהליך כזה יכול להימשך מספר חודשים ולהבשיל לאיטו.
    אופציה נוספת היא להתייעץ עם אחד מהגופים הרבים העוסקים בכך וניתן למצוא את כתובותיהם באינטרנט.
    בכל מקרה אני מאחל לך הצלחה.
    בברכת שנה טובה
    אברהם אלון

דיור מוגן/בית אבות

על מנת לעזור לאימך, חסרים עוד נתונים, כמו מצב בריאות – קוגנטיבי וופיסי, מצב כלכלי…מפאת צינעת הפרט, אשמח לקשר ולעזור..יש אפשרויות רבות הן טיפול במסגרת הבית/סדור בבית דיור מוגן…יש לי ניסיון רב בתחום…
    הייעוץ ללא עלות…
    לשירותך תמיד,
    בברכת שבת שלום
    עו"ס טובה יששכרי
    0504300330
    http://www.yahelor.co.il
    [email protected]

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
כתיבת תגובה בתור אורח באתר. כניסה לחשבון שלי
פרסום תגובה
הפרטים שלך