roots.co.il

בתי אבות - המדריך השלםמחפשים בית אבות ליקיריכם? זה המקום להתחיל בו, מחירון שלם לבתי אבות ודיור מוגן


למרות פריחתם של
בתי אבות ומקומות דיור מוגן למיניהם, הנתונים מלמדים שרק 4 אחוז מהקשישים בישראל (המהווים 10 אחוז מהאוכלוסייה בישראל) נמצאים כיום במסגרות של בתי אבות ודיור מוגן. מלבד התחושה הלא נעימה שחשים רבים בהכנסת בני משפחתם לבית אבות, כפי שנראה בהמשך, סביר להניח שמדובר גם בעלות הכלכלית של הדבר.
 
בתי אבות נתפסו ונתפסים עד היום, כמקום לא נעים עבור הקשישים, למרות שמבחינה זו חל שינוי עצום עם הופעתם של אחוזות (דוגמא, אחוזת ראשונים, אחוזת רובינשטיין ועוד) אשר מעניקות לקשיש סביבה נעימה, ואיכותית  של מגורים, חיי חברה ותרבות.

גם עבור המשפחות של אותם קשישים, מדובר בסיפור לא קל שכן התחושה שלהם היא שהם שלחו את בני משפחתם לבית אבות במקום לטפל בהם בעצמם. אך אם זה לא פשוט להם, בוודאי שעלות המגורים בבית אבות לא הופך את העניין לפשוט עבורם.
 

בתי אבות
כיצד נקבע מחירון בית אבות

בישראל קיימים שלוש סוגי בתי אבות. בתי אבות פרטיים, דוגמא אותן אחוזות שצוינו קודם לכן, בתי אבות ציבוריות של עמותות שונות (בדרך כלל מיועדים לקשישים שזקוקים להשגחה קבועה), ובתי אבות ממשלתיים של המדינה.

מיותר לציין שבעוד בית אבות פרטי הוא בית אבות יוקרתי ברמה גבוהה, אזי שבית אבות ממשלתי הוא מוסד בעלות זולה יותר ותנאים פחות טובים.

 
פרמטרים לקביעת מחיר חדר בבית אבות

  • היקף הפעילות בבית אבות. אם בית אבות כולל פעילות תרבותית, ספורטיבית, חברתית ועוד אזי שהעלות תעלה מן הסתם
  • היקף השירותים שמעניק בית אבות. יש לסייג נקודה זאת, בית אבות פרטי ידרוש יותר כסף אם הוא מעניק טיפולים שונים (מחזיק רופא שיניים, טיפולי רפואה משלימה וכדומה), בית אבות ממשלתי לא ידרוש יותר כסף על טיפולים רפואיים מתוך הנחה, שהקשישים שמגיעים אליו, עושים זאת כי הם זקוקים לטיפולים אלה.
  • היצע וביקוש- אם היצע החדרים הוא קטן והביקוש הוא גדול, אזי שמן הסתם המחירים יעלו. בתי אבות פרטיים הם בדרך כלל קטנים יותר מבתי אבות ממשלתיים מתוך כוונה להעניק שירות טוב יותר למתגוררים בו.
  • איזור בית האבות- בפריפריה יהיו זולים יותר מאשר במרכז או באיזורי טבע


מחירון בית אבות ממשלתיים וציבורייםבתי אבות

המחירון מבוסס על בתי אבות באזורים שונים בישראל

בית אבות באיזור שבין ת"א לרעננה- מחיר חדר או דירה ינוע בין 8500 ל15,000 שקל לחודש. תלוי בסוג בית אבות.

בית אבות באיזור השרון, חיפה והגליל- מחיר חדר או דירה ינוע בין 5500 ל8500 שקל לחודש.

בית אבות באיזור המרכז דרומה מת"א – ינוע בין 6500 ל10,000 שקל לחודש.

בית אבות באיזור ירושלים ודרום הארץ – ינוע בין 5000 ל8000 שקל לחודש.
 
לרוב אין צורך לשלם פקדון, והמחירים לא כוללים שירותי כבלים וטלפון, אך הם כן כוללים שירותי חשמל ומים.
 

מחירון דיור מוגן
 
להבדיל מבית אבות ממשלתי או ציבורי במסגרת דיור מוגן, משלם הקשיש דמי כניסה חד פעמיים שמקנים לו זכאות על הדירה לכל החיים וכן פיקדון בסכום שבין 400 ל800 אלף שקל (תלוי באיזור). 

בנוסף הוא משלם דמי שכירות כל חודש, סכום השכירות מתחלק כך:

באיזור חיפה והצפון- 4000 ל10000 שקל.

באיזור תל אביב והמרכז – 6000 ל10000שקל

באיזור ירושלים והדרום- 4000 ל6000 שקל.

בנוסף נדרש הקשיש לשלם דמי אחזקה חודשיים בהתאם לדרישות המקום.

 12/08/2010    roots.co.il
פורום בתי אבות / דיור מוגן

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר roots.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 roots.co.il כל הזכויות שמורות
אתר בתי אבות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים בתחום
מחפשים בתי אבות מומלצים? מלאו את הטופס וקבלו הצעות
בית זה לא רק 4 קירות אלא מקום שיספק את כל הצרכים ליקיריכם - השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם הצעות מהמקומות הטובים ביותר.

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
גיל:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!