roots.co.il

על הייחוד של בתי אבות לפגועי נפש


בית אבות לפגועי נפש
מלבד דיכאון, המחלה הגורמת לצורך בדיור מוגן לפגועי נפש היא מחלת האלצהיימר, שגורמת גם לדמנציה (שיטיון). המחלה, המאופיינת באיבוד זיכרון הדרגתי, מצריכה בעיקר השגחה צמודה על ההורים הקשישים. אז מה ההבדל בין דיור מוגן לפגועי נפש מדיור מוגן רגיל? התשובות כאן
 

אם אחד מהוריכם עבר אבחון שאישר את היותו חולה אלצהיימר, זה הזמן לחפש
דיור מוגן לפגועי נפש, המתאים לשהות ארוכה ובעל צוות רפואי טוב שיהיה זמין במקרי חירום.
 

מה זה דיור מוגן לתשושי נפש
 
השוני בין סוגי
בתי אבות הוא בזמינות הצוות הרפואי. לחצני מצוקה קוראים לצוות בכל פעם שהדייר הולך לאיבוד ולא יודע היכן הוא נמצא. סדר היום קשוח, מאחר והאלצהיימר גורמת לעיתים לאיבוד תחושת הזמן והמרחב, לכן סדר יום נוקשה עוזר לדיירים להחזיר את תחושת הזמן. בשל בעיות ההתמצאות, הדיירים יוצאים מבית האבות רק בליווי של מישהו מהצוות או בן משפחה ולא באופן עצמאי, מחשש שילכו לאיבוד.
 

בתי אבות מומלצים לתשושי נפש
 
ברוב בתי האבות ישנה מחלקה לתשושי נפש, במקביל למחלקות האחרות והשירות מותאם להם אישית לפי מצבם.
 
ב"נווה רעיה", בית חולים גריאטרי המקבל חולים באופן פרטי על בסיס הפנייה ממשרד הבריאות, מקבלים הדיירים המבקשים זאת חדר פרטי ומטפלת צמודה 24 שעות.
המקום שומר על קשר רצוף עם המשפחה, ומעדכן בכל שינוי במצב הדייר. בשנת 2004  קיבל הצוות הרפואי את פרס קליגמן, על שיטות הטיפול בצמחי מרפא ומוצרי דבורים, אשר הקלו על הכאבים במקביל לשימוש בטיפול הרגיל.
 
בית אבות "נווה רעיה" נמצא בפתח תקווה, ברחוב כנסת ישראל 23. תוכלו ליצור איתם קשר בטלפון: 03-9087247/8 והם ישמחו לספק לכם את כל המידע.
 
בית הורים נוסף שתוכלו להתייעץ עימו הוא "מול כרמל", שנמצא בקיבוץ שער העמקים, באזור הקרוב לקריית טבעון,  ובעל מחלקה לתשושי נפש.
 
ב"מול כרמל" אין שעות ביקור ותוכלו לבקר את ההורה בכל זמן שתרצו, המקום מתפקד כמעין שילוב של בית חולים גריאטרי ובית מלון וגם פה מקבלים הדיירים הזקוקים לכך ליווי במשך 24 שעות.
 
בית אבות "גן שלווה" הוא מקום המתמחה בטיפול באנשים עם אלצהיימר ומחלות נוספות, אשר מנהלת אותו משפחת ארנהיים למעלה מ-60 שנה. גם פה תמצאו פיקוח רפואי במשך 24 שעות ביממה.
 
"גן שלווה" נמצא ברחוב ארלזרוב 5 בהוד השרון ותוכלו להתייעץ עימם ולשאול את כל השאלות בכל עת בטלפון: 7424631- 09
 

מה צריך לבדוק בבית אבות לפגועי נפש

המטרה של בית האבות צריכה להיות שיפור החיים של ההורים. לכן, מעבר לניקיון ולמקצועיות הצוות הרפואי, בדקו את הדיירים ואת הפעילויות שבית האבות מציע. אם הפעילויות דלות, הדיירים האחרים לא נראים כמו אנשים שאפשר להתחבר אליהם, והוריכם יושבים כל היום בחדר, אולי שווה לשקול העסקת עובד זר שיהווה גם חברה להורים מעבר לעזרה או לחפש בתי אבות אחרים, עם פעילויות מגוונות 
13/11/2011    roots.co.il
פורום בתי אבות / דיור מוגן

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר roots.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 roots.co.il כל הזכויות שמורות
אתר בתי אבות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים בתחום
מחפשים בתי אבות מומלצים? מלאו את הטופס וקבלו הצעות
בית זה לא רק 4 קירות אלא מקום שיספק את כל הצרכים ליקיריכם - השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם הצעות מהמקומות הטובים ביותר.

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
גיל:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!