roots.co.il

דיור מוגן - מה המציאות מספרת על הפרסומות


רשתות בתי אבותאל מול הפרסומות השונות והניסיון למכור לכם דירות שונות בדיור מוגן, עומדת המציאות. אנחנו כאן כדי לסייע לכם לקבל תמונת מצב עדכנית על שלושת הרשתות הגדולות של דיור מוגן בישראל
רשת משען
 
רשת בתי הדיור המוגן משען הינה בבעלות ההסתדרות החדשה ולה 3,500 דיירים בתשעה בתי דיור מוגן ברחבי הארץ. לרשת יש דירות חדר אחד ודירות שני חדרים והיא נחשבת לאחת הרשתות היוקרתיות בארץ.

הרשת מציעה לדיירים קפיטריות וחדרי אוכל במלצרות אישית, שירו חדרים, בתי מרקחת, מרפאות עיניים ושיניים, חדרי כושר, רפואה מקצועית ורפואה אלטרנטיבית, רופאים תורנים בכוננות לילה, חדרי מחשב, רופאים גריאטריים, מכוני יופי וטיפוח וטיולים ונופשונים בארץ ובחו"ל. בנוסף, הרשת מפעילה חוגים כגון התעמלות ותנועה, דרמה ותיאטרון, אמנות ויצירה, חוגי שירה ועוד.

טווח המחירים של רשת משען הוא 130 עד 515 אלף שקלים עבור חדר ליחיד ו – 165 עד 860 אלף שקלים עבור חדר עם שני חדרים לדייר יחיד. לחברי הסתדרות יש הנחה של 10% והדיירים כולם פטורים מתשלום מע"מ משום שהרשת היא מלכ"ר (ארגון ללא מטרות רווח).
 
בית בכפר
 
בית בכפר הינה אחוזת בית אשר פועלת בחסות חברת הנדל"ן מליבו ישראל בסמוך לפארק רעננה. ישנן 300 יחידות דיור בעלות חדר אחד עד שלושה חדרים. בית בכפר מציע לדיירים בריכת שחייה, ספרייה עשירה, חוגי התעמלות, חדרי מחשב, חדר כושר ועוד.

התשלום החודשי הקבוע עומד על כ – 6,500 שקלים לדייר יחיד ולזוג המחיר יכול להגיע גם למחיר של 15 אלף שקלים. דמי הפיקדון הינם 240 אלף שקלים ליחידת חדר ו – 790 אלף שקלים ליחידת שלושה חדרים.
 
מגדלי הים התיכון

 
מדובר על ארבעה פרויקטים בכפר סבא, סביון, בת ים ונורדיה עם 900 יחידות דיור בגדלים שונים. הרשת מדגישה כי היא מציעה לכל דייר עסקה שנפתרת עבורו אישית בהתאם ליכולות הכלכליות שלו ובמסגרת ההתאמה הזו ניתן להגיע גם להסדר של פיקדון ללא שחיקה ועל פיקדון בחילוט מלא על שלוש שנים.

דמי האחזקה של הרשת עומדים על 3,500 שקלים לדירת חדר יחיד ועד 10,700 שקלים לדירת גן. טווח המחירים יכול מתחיל ב – 90 אלף דולר ויכול להגיע עד ל – 450 אלף דולר.

הרשמת מציעה לדיירים שלה בית כנסת, פעילויות תרבות וספורט, חדר כושר, טיולים, שירותי תקשורת, ארוחות ועוד. חלק מהשירותים כלולים בעסקה וחלק כרוכים בתשלום נוסף.
 
מה חשוב שתדעו כאשר אתם משווים בית בתי דיור מוגן ?
 
על הדיירים במסגרת דיור מוגן לשלם דמי אחזקה שנועדו לכסות עבור חוגים, הסעות, ניקיון, חדר כושר, אירועים ושמירה. הסכום מתחיל בכ – 3,500 שקלים והוא יכול להגיע עד ל – 15,000 שקלים, תלוי בגודל הדירה ומספר הדיירים בה.

על הארוחות משלמים בנפרד כאשר ממוצע המחירים בנוי כך : 35 שקלים לכניסה חד פעמית לחדר האוכל, 400 שקלים למנוי שכולל ארוחת בוקר או ערב ו – 800 שקלים למנוי חודשי לחדר האוכל.
 
מלבד נושאים אלו רצוי לבחון את מיקום הדיור המוגן, את מחיר דמי הפיקדון והשחיקה שלהם וכמובן שגם את הדיירים אשר חיים בדיור. מומלץ מאוד לערוך ביקור התרשמות ולדבר על הדיירים כדי להכיר את אופי המקום מקרוב.


בשנים האחרונות התגייסו דמויות בעלות שם לפרסם אחוזות דיור מוגן ובתי אבות למיניהם, בראשם רבקה מיכאלי, ירון לונדון ויפה ירקוני

03/04/2011    roots.co.il
פורום בתי אבות / דיור מוגן

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר roots.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 roots.co.il כל הזכויות שמורות
אתר בתי אבות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים בתחום
מחפשים פתרונות דיור מוגן מומלץ? מלאו את הטופס וקבלו הצעות
בית זה לא רק 4 קירות אלא מקום שיספק את כל הצרכים ליקיריכם - השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם הצעות מהמקומות הטובים ביותר.

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
גיל:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!