roots.co.il

מרכז גריאטרי - כיצד הוא יכול לעזור לנו


מרכז גריאטרי משמש כבית ארוך טווח לאנשים היקרים לנו ביותר בשעותיהם הקשות ביותר, ולכן מובנת השאיפה למצא מרכז גריאטרי כמה שיותר איכותי ומקצועי. בשורות הבאות נגדיר מהו מרכז גריאטרי, כיצד ניתן לקבל עזרה כספית במימון מרכז גריאטרי, למה כדאי לשים לב כאשר בוחרים מרכז גריאטרי ומי ממונה על הפיקוח על מרכז גריאטרי.

מרכז גריאטרי- הגדרה

המונח "מרכז גריאטרי" מתייחס בדרך כלל למה שמוגדר בעגה המקצועית ובלשון החוק "בית חולים סיעודי". החוק מחלק את המוסדות המיועדים למגורי קשישים למספר רמות, החל מדיור מוגן (לקשישים עצמאיים לגמרי או כאלה הזקוקים לעזרה מינימלית), דרך בתי אבות, בתי אבות תשושי נפש וכו'. מרכז גריאטרי, או בית חולים סיעודי, הוא הגבוהה ביותר בדירוג הנ"ל, כלומר מיועד לקשישים המוגבלים לגמרי בניידות ובביצוע פעולות יומיומיות חיוניות, וזקוקים לטיפול סיעודי ורפואי מתמיד.

למעשה מרכז גריאטרי הוא בית חולים לכל דבר, המתמחה במתן שירותים לאוכלוסיה הסובלת ממחלות זיקנה. בניגוד לבתי אבות אחרים, מרכז גריאטרי מחזיק רופא תורן בכל שעות היממה, יחד עם צוות סיעודי וצוות טכני תומך סביב השעון. כמו כן, מרכז גריאטרי מתייחד בתשתית מתאימה לטיפול סיעודי מורכב, הכוללת מתן תרופות, הזנה וורידית, ביצוע פעולות חודרניות רוטיניות ועוד. מאידך, מרכז גריאטרי נבדל גם מבית חולים כללי, וכאן טמון היתרון העיקרי של מרכז גריאטרי.

הטיפול התרופתי המתמיד בבתי חולים כללים גורם לסלקציה (הווצרות) של זני חיידקים ומזהמים אחרים העמידים במיוחד מרכז גריאטרילטיפולים תרופתיים, ומסיבה זו שהות ארוכה בבתי חולים, במיוחד כאשר מדובר באוכלוסיה הקשישה הסובלת מחסרים חיסוניים, מגבירה עשרות מונים את סיכויי ההדבקות בזנים עמידים ומסוכנים במיוחד, או זנים שזכו לכינוי התקשורתי המפוצץ "החיידק הטורף". בנוסף, תפקודי הגוף והמחלות האופייניות משתנות עם הגיל, ומסיבה זו רופאים כללים מוכשרים פחות לטפל בתת אוכלוסיה מיוחדת זו- הקשישים- מאשר רופאים מומחים בגריאטריה, המצויים בשפע במסגרת מרכז גריאטרי.

מרכז גריאטרי- אפשרויות מימון

כפי שציינו, מרכז גריאטרי הוא בית חולים לכל דבר, כאשר עלות האשפוז בו עומדת על למעלה מעשרת אלפים שקלים בחודש. כאשר מדובר על אוכלוסיה גריאטרית, האשפוז הוא בדרך כלל ארוך מאוד ולעיתים מתמשך שנים מספר. מסיבה זו, מובן כי אשפוז פרטי במסגרת מרכז גריאטרי היא מעמסה כבדה מנשוא עבור רוב רובם של אזרחי ישראל. למרבה המזל בדרך כלל אין צורך במימון פרטי.

שתי הדרכים העיקריות למימון שהות במסגרת מרכז גריאטרי הן משרד הבריאות וביטוחים סיעודיים פרטיים. במידה ורכשתם ביטוח סיעודי בעוד מועד, בדרך כלל הביטוח כולל כיסוי מלא של מרכז גריאטרי לבחירתכם.

במידה ואין ברשותכם ביטוח שכזה, תיאלצו לבקש בקשה למימון (או עזרה במימון, בדרך כלל קיימת השתתפות עצמית סמלית) על ידי משרד הבריאות. משרד הבריאות בדרך כלל ידרוש להוכיח כי לקשיש או לבני משפחתו מקרבה ראשונה חסרים האמצעים, ובכלל זאת נכסים (כולל נדל"ן, השקעות וכו'), משכורות וביטוחים, לכיסוי ההוצאות. שימו לב שהטיפול בבקשה נמשך בין שלושה חודשים לשנה בדרך כלל.18/10/2010    roots.co.il
פורום בתי אבות / דיור מוגן

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר roots.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 roots.co.il כל הזכויות שמורות
אתר בתי אבות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים בתחום
מחפשים מרכז גריאטרי באזורכם? מלאו את הטופס וקבלו פרטים
בית זה לא רק 4 קירות אלא מקום שיספק את כל הצרכים ליקיריכם - השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם הצעות מהמקומות הטובים ביותר.

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!