roots.co.il

מועדון גיל הזהב - לשמור על ראש צעיר


מועדון גיל הזהב

דיכאון היא המחלה הנפשית הנפוצה ביותר בקרב קשישים. בנוסף, בתקופת גיל הזהב, קשישים נוטים לסבול מירידה תלולה ביכולות הקוגנטיביות שלהם. בדיוק בשל כך חשוב לשמור על אורח חיים פעיל גם בגילאים מתקדמים ועל סוציאליזציה בריאה עם בני הגילאין זה סוד שלקשישים רבים בישראל אין די משאבים כדי ליהנות ממותרויות. למרות זאת, קשישים רבים מקפידים לעשות מנוי לשירות שמציעות הרשויות המקומיות, והוא מועדון גיל הזהב. מדובר בשירות חודשי הניתן למבוגרים החל מגיל מסויים ועלותו מסובסדת.

במאמר הבא ננסה להבין מדוע יש לשקול בחיוב הירשמות למועדון גיל הזהב, מה כולל המנוי ומהי עלותו?


מועדון גיל הזהב - שמירה על מנטליות צעירה

מועדון גיל הזהב מיועד לאנשים המבינים שהחיים לא מסתיימים בגיל מסויים, אלא ההיפך הוא הנכון. מועדון גיל הזהב נועד לאפשר לקשישים לשמור על אורח חיים פעיל, לפתח את היכולות הקוגנטיביות והמנטאליות וליצור קשרים חברתיים חדשים.

לא פעם קשישים סובלים מדכאון שנובע מחוסר יכולתם למלא זמנם הפנוי. בדיוק לשם כך קיימים מרכזי יום לקשיש, שנועדו ליצור שגרת חיים מעניינת ולהכניס מעט פלפל והנאה ליום יום. לא פלא אם כן שקשישים אשר לוקחים חלק במועדון כזה, נהנים לא רק מאיכות חיים גבוהה יותר, אלא מתוחלת חיים ארוכה יותר, שהרי הבריאות המנטאלית משפיעה גם על הבריאות הפיזית.


מה כולל מועדון גיל הזהב

חשוב להדגיש כי כל רשות מקומית רשאית להפעיל
מרכזי יום לקשיש במתכונת שונה וגם לתמחר אותם באופן הנראה לעיניה. המכנה המשותף בין כולם הוא שמועדונים אלה מציעים מבחר פעילויות מהנות המיועדות ספציפית לטווח גילאים זה.

מועדון גיל הזהב 'אחווה' למשל, הפעיל בכל ימי החול בין השעות 14:00-18:00, נחשב לאחד המועדונים המפותחים ביותר בז'אנר הזה בארץ. הסיבה לכך נובעת מן העובדה שמדובר במועדון שנוגע בתחומים שונים הקשורים לאורח חייו של הקשיש.

במועדון זה קיימת פינת משחקים שבה חברי המועדון משחקים יחדיו רמי קוב ומשחקי קופסא אחרים, קיים יום משפחה שנתי שמאפשר לקשישים להכין מטעמי עדות ולהיזכר במורשת שלהם, ובעיקר ניתן דגש חשוב על כך שגם הקשישים הם שכבה יצרנית ורבת תועלת, ולכן מי שיכול נרתם לטובת פעילות למען הקהילה.

מדובר בתפיסה שונה לחלוטין, שכן בדרך כלל רואים בקשישים שכבה נזקקת שזקוקה לתרומות ומהווה נטל על החברה, והנה, מועדון גיל הזהב 'אחווה' משתדלים להוכיח שההיפך הוא הנכון, והכל למעשה עניין של גישה בריאה.

לא כל מועדוני גיל הזהב פתוחים לאורך כל ימי השבוע, ישנם כאלה שפתוחים שלוש עד ארבע פעמים בשבוע.
מרכזי יום לקשיש מציעים חוגי אומנות וחוגי ריקודים, וכן הרצאות חשובות הקשורות לנושאי בריאות ולנושא מיגון הבית (נקודה חשובה בגיל זה), אך גם לושאים כלליים כמו היסטוריה, אומנות וידיעות הארץ.

ישנם גם מועדונים שמעניקים ערך מוסף לקשישים ושמים דגש חשוב על תרבות הפנאי, כמו למשל מועדון גיל הזהב של גן יבנה, שבו מקפידים לארגן ימי נופש במלון אחת לשנה, לחגוג את חודש הקשיש (שחל באוקטובר בכל שנה) ולארגן טיולים ורחצה בחמי יואב על בסיס קבוע.

מועדונים אלה בדרך כלל יקרים יותר, אך מצד שני הם גם מעניקים תמורה רבה יותר להשקעה בדמי המנוי.
 

כמה זה עולה לנו

מועדוני גיל הזהב מציעים בדרך כלל מנוי חודשי שעומד על כמה עשרות שקלים, לרוב באזור ה-70-80 ש"ח. ישנם מועדונים שבהם מקובל לשלם עבור כל חוג בנפרד, כמו למשל 500 ש"ח עבור קורס אינטרנט לקשישים, 70 ש"ח עבור חוג יחיד של ריקודי עם, 80 ש"ח עבור התעמלות בונה עצם ועוד.


חשוב לבדוק כי במסגרת דמי המנוי שתתבקשו לשלם עבור חברות במועדון גיל הזהב, תוכלו ליהנות מהסעות ומארוחת בוקר ו/או ארוחת צהריים
03/10/2011    roots.co.il
פורום בתי אבות / דיור מוגן

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר roots.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2019 roots.co.il כל הזכויות שמורות
אתר בתי אבות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים בתחום
מחפשים מרכזי יום לקשיש בקרבת מקום? מלאו את הטופס וקבלו פרטים
בית זה לא רק 4 קירות אלא מקום שיספק את כל הצרכים ליקיריכם - השאירו פרטים ומייד נחזור אליכם עם הצעות מהמקומות הטובים ביותר.

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!